19.3 C
Brno
Sobota, 15 června, 2024
DomůPrůmyslŠroubový kompresor a jak monitorovat jeho provoz?

Šroubový kompresor a jak monitorovat jeho provoz?

Moderní šroubový kompresor pochopitelně není pouze obyčejné zařízení generující stlačený vzduch, ale díky moderním technologiím je možné jeho připojení na další externí přístroje. Jedná se typicky o chytré a intuitivní řídící systémy, které se budou starat o efektivní fungování kompresoru po celou dobu jeho životnosti. Ve velkých provozech je tato pomůcka naprostou nezbytností, protože zaměstnanci nedokáží při optimalizaci fungování kompresoru tak pružně reagovat.

Jak je provoz sledován?

Šroubový kompresor je sice relativně jednoduché zařízení, nicméně řada společností se snaží o precizní monitorování a optimalizaci jeho provozu. To je umožněno díky konektivitě s ICONS, který sleduje efektivitu práce připojeného kompresoru. Kromě toho je schopen sledovat veškeré servisní intervaly a doporučit prováděnou údržbu. Samozřejmostí chytrého systému je pak sběr všech důležitých informací, na základě nichž si můžete vyhodnotit, zda se investice do kompresoru vyplatila. 

Benefity systému ICONS

Čtěte také:

Jak hledat fotolokality

Čtěte také:

Jak se vrátit na Marshallovy ostrovy?

Čtěte také:

Anglická riviera - sluneční rozkvetlá oáza v deštivé krajině

Čtěte také:

Quito – hlavní město Ekvádoru

Čtěte také:

Škoda Auto zastaví na týden výrobu ve všech českých závodech

Šroubové kompresory připojené na systém ICONS odvádějí svou práci s daleko efektivnějším využíváním vstupní energie, což se pochopitelně odrazí v nižších energetických nákladech. Velkou výhodou je tak transparentnost a kontrola nákladů, kdy přesně víte, jak se kompresor opotřebovává a s jakou efektivitou pracuje. Snadno si tak uděláte obrázek, jak s nákladovými položkami dlouhodobě pracovat.

Nepodceňujte diagnostiku závad

Šroubové kompresory pro nepřetržitý provoz jsou zkonstruovány takovým způsobem, aby mohly fungovat dlouhou dobu bez jakýchkoliv závad. I přesto se ovšem čas od času vyskytne drobný problém, který však není radno podceňovat. I v tomto ohledu využijete systém ICONS, protože je schopen vyhodnotit včasnou potřebu údržby. Díky tomu nedojde k zanedbání banální závady, která může v krajním případě znamenat riziko havárie.

Chcete-li mít dokonalý přehled o provozu šroubového kompresoru, pak jej nezapomeňte připojit na systém ICONS. Seženete jej na renomovaném e-shopu. 

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články