19.3 C
Brno
Sobota, 15 června, 2024
DomůPodnikáníSloučení pojišťoven Uniqa a AXA skončilo

Sloučení pojišťoven Uniqa a AXA skončilo

Uniqa se stává nástupnickou společností.

Sloučení pojišťoven Uniqa a AXA už skončilo. Sloučení pojišťoven k 31. srpnu schválila Česká národní banka a také Národní banka Slovenska.

Čtěte také:

Využijte dovolenou v zimě na lyžování a získáte následující výhody

Čtěte také:

5 věcí, které musíte vidět v Českém Švýcarsku

Čtěte také:

Mystická Česká republika – navštivte místa se silnou energií

Čtěte také:

Cykloexpedice českou Vysočinou

Čtěte také:

Bizarní zvyky národů z celého světa

Čtěte také:

Rakousko od pondělí 8. listopadu zpřísňuje pravidla pro neočkované

Čtěte také:

3 věci, které zažijete pouze v Záhřebu

Čtěte také:

Tel Aviv: Dovolená v Amsterdamu Blízkého východu

Čtěte také:

Neapol - Co vidět a je třeba se ho opravdu bát?

Fúze se týká firem AXA životní pojišťovna a AXA pojišťovna, jakož i Uniqa pojišťovna a Uniqa pojišťovna, přičemž Uniqa pojišťovna se stává nástupnickou společností. Značka AXA zůstává v Čechách i na Slovensku zastoupena pouze v AXA Assistance.

Na Slovensku bude nástupnická firma fungovat prostřednictvím organizační složky pod názvem Uniqa pojišťovna, pobočka pojišťovny z jiného členského státu. Model podnikání slovenské Uniqa pojišťovny se tak změní z akciové společnosti na pobočku české Uniqa.

Vzhledem k tomu, že Uniqa pojišťovna a Uniqa pojišťovna již léta úzce spolupracovaly a měly jednotné vedení, zřízení pobočky české Uniqa na Slovensku je podle jejich vyjádření logickým vyústěním této spolupráce.

„Stejně fungovala před fúzí i společnost AXA, proto z hlediska fungování po spojení považujeme tento model za ekonomicky optimální. Očekáváme od něj zefektivnění organizace řízení a rozhodovacích procesů,“ řekl generální ředitel Uniqa Martin Žáček. Změnou se pro klienty na Slovensku podle vyjádření firmy nic nemění.

\“Regulace zajišťuje vysokou ochranu pojistníků a pojištěných bez ohledu na to, zda pojišťovna vykonává pojišťovací činnost na Slovensku na základě povolení uděleného Národní bankou Slovenska nebo jako pobočka pojišťovny na základě povolení uděleného regulátorem jiného členského státu EU,\“ uvedl Žáček.

Všichni klienti zanikajících společností se automaticky stávají klienty společnosti Uniqa pojišťovna. Tato změna nemá žádný vliv na trvání či obsah pojistných smluv nebo pojistné podmínky platné v ČR a SR. Všechny závazky zůstávají v platnosti tak, jak si je klienti dohodli.

Akvizici společností AXA v ČR a SR a také v Polsku oznámil mateřský koncern Uniqa Insurance Group v únoru 2020. Koncem července 2020 získal pro tuto transakci v hodnotě kolem jedné miliardy eur potřebný souhlas Evropské komise.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články