19.3 C
Brno
Sobota, 15 června, 2024
DomůPodnikáníPřekyselení těla - projevy a důsledky

Překyselení těla – projevy a důsledky

Acidobazická rovnováha čili harmonie mezi kyselinami a zásadami v těle je důležitá pro dobré fungování látkové výměny, zažívání a pro fungování všech buněk v organismu. Je podstatná též pro funkci enzymů a pro celkové zdraví těla. Mimo jiné také určuje tempo stárnutí a rozvoj onemocnění.

Důležitá role vyrovnaného pH

PH naší krve musí mít mírně zásaditou hodnotu 7,365. Jestliže by se jen lehce vychýlila, došlo by k rozkolu vnitřního prostředí organismu, a ten umírá. Tomu je podřízena celá funkce těla, která se snaží tuto hodnotu udržet. Do krve se nám dostávají metabolickými procesy různé látky včetně kyselin. Tyto kyseliny se mohou do krve dostávat např. dýcháním (oxid uhelnatý), ale nejčastěji trávicím traktem.

Čtěte také:

Využijte dovolenou v zimě na lyžování a získáte následující výhody

Čtěte také:

5 věcí, které musíte vidět v Českém Švýcarsku

Čtěte také:

Mystická Česká republika – navštivte místa se silnou energií

Čtěte také:

Cykloexpedice českou Vysočinou

Čtěte také:

Bizarní zvyky národů z celého světa

Čtěte také:

Rakousko od pondělí 8. listopadu zpřísňuje pravidla pro neočkované

Čtěte také:

3 věci, které zažijete pouze v Záhřebu

Čtěte také:

Tel Aviv: Dovolená v Amsterdamu Blízkého východu

Čtěte také:

Neapol - Co vidět a je třeba se ho opravdu bát?

Čtěte také:

Zapomenutý východní Island

Čtěte také:

Labradorit

Krev musí mít pH v rovnováze a veškerá činnost orgánů v těle je této logice podřízena. Kyselou krev tělo neutralizuje za každou cenu. To se děje například vyplavováním zásaditých minerálů, především vápníku, navzdory tomu, že tím způsobuje jeho deficit v ostatních částech a orgánech.

Při metabolismu živin, které obsahuje naše strava, vzniká mnoho vedlejších produktů a mimo jiné i kyselin. Například při štěpení cukru v těle vzniká jako vedlejší produkt kyselina močová. To je právě ten typ překyselení organismu, na který v poslední době začínají upozorňovat odborníci, zabývající se přírodními typy léčby. Jde o nadměrné množství kyselin, které pronikají do našeho organismu především z nedobrého složení stravy.

Jak funguje naše trávení

Čtěte také:

Přichystejte ptáčátkům hostinu

Čtěte také:

Soud podpořil vývojáře her ve sporu s Apple kvůli platebnímu systému

Čtěte také:

Bill Gates převezme většinový podíl v hotelové síti Four Seasons

Čtěte také:

Automobilka Daimler odmítla požadavky environmentalistů

Čtěte také:

Volkswagen příští týden omezí produkci ve všech třech segmentech výroby

Čtěte také:

Sloučení pojišťoven Uniqa a AXA skončilo

Čtěte také:

Jak zvyšovat svoje úspěchy v on-line světě

Čtěte také:

Tangenciální ventilace v úředních deskách DigiDay vám ušetří desítky tisíc

Jestliže se podíváme na pH trávicího traktu člověka, zjistíme, že v ústech a hltanu je zásadité. Tu dochází k prvnímu trávení uhlohydrátů prostřednictvím enzymů (ptyalin).

V žaludku je prostředí velmi kyselé a je potřebné k prvnímu trávení bílkovin. Dále strava postupuje do první části tenkého střeva do tzv. dvanáctníku, kde se mísí částečně natrávená strava se žlučí a trávicími enzymy slinivky.

Takto natrávená potrava postupuje do tenkého střeva, které je nejdůležitější pro vstřebávání živin do organismu. K tomu je nutné zásadité prostředí (pH 8-8,5). Na kvalitě tenkého střeva a jeho zásaditém pH značně závisí naše zdraví a kvalita našeho imunitního systému.

Zbytky natrávené stravy poté putují do tlustého střeva, kde sídlí mikroorganismy, které dokončují trávicí a vylučovací proces. I tyto mikroorganismy potřebují ke svému životu zásadité prostředí. Až v oblasti sigmatu a konečníku se mění prostředí na kyselé.

Trávení a překyselení

Dokonalost trávení v trávicím traktu má vliv na jakost krve a tím i na kvalitu všech buněk v organismu. Čínská medicína praví, že „krev vzniká ve střevě“. Nejdůležitějším úkolem naší krve je distribuovat živiny. Značná část živin se vstřebává v oblasti tenkého střeva. 

Jestliže se v našem tenkém střevě tráví hlavně kyselinotvorné potraviny, pak dochází k negativnímu vstřebávání těchto kyselin do krve, a tím ke vzniku překyselení organismu. Tělo musí poté tyto kyseliny neutralizovat vylučováním zásaditých minerálů tak, aby udrželo stabilní vnitřní prostředí – stabilní pH krve.

Jestliže by neutralizace nenastala, znamenalo by to, že dojde k postupnému narušení rovnováhy, organismus se dostane do stavu toxémie a v konečném důsledku nastane smrt. 

Organismus za všech okolností udržuje  pH v normálu, a to i za cenu toho, že si vezme na neutralizaci zásadité minerály ze svalů, cév, kloubů, kostí, čímž dochází k poruše jejich struktur.

Vznik infekcí

Narušené kyselé prostředí v tenkém střevě je živnou půdou pro množení kvasinek, a tím vede ke kvasinkovým infekcím.

Kvasné procesy v oblasti tenkého střeva neumožňují optimální trávení a vstřebávání živin do krve. Jestliže se obdobné procesy v oblasti tenkého střeva opakují, dochází k poruchám imunitního systému a k syndromu „zvýšené propustnosti střev“ se všemi jejími následky. Kvasné procesy umožňují růst kvasinek a plísní. Plísně produkují jedovaté zplodiny, které ničí celou látkovou výměnu.

Důležitost minerálů a vitamínů

Organismus udržuje své pH v rovnováze hlavně díky vápníku, ale i dalších minerálech jako je hořčík či zinek a také pomocí vitamínů zejména řady B. Při dlouhodobě překyseleném organismu se minerály odebírají ze svalů, cévní stěny, kostí a jiných orgánů a tím vznikají onemocnění, které vychází z jejich poškození jako je třeba osteoporóza, svalová únava či křečové žíly.

Nedostatkem vápníku trpí i funkčnost našeho imunitního systému, jelikož je nezbytně důležitý pro aktivaci funkce enzymů. Při neutralizaci kyselin v organismu konkrétním minerálem vzniká chemicky kyselá sůl. Jestliže tato sůl nemůže odejít z těla přirozenými cestami, hledá si tělo řízené pudem sebezáchovy úložiště pro tyto škodliviny.

Jsou to místa a orgány, které dočasně tento tlak vydrží a nedojde k jejich okamžité dysfunkci. U každého člověka je to jiné místo v těle a každý si tak zakládá na jiné onemocnění (artróza, ledvinové kameny, gynekologické výtoky, vysoký krevní tlak, žlučové kameny apod.).

Nejčastější onemocnění, na jejichž vzniku se podílí chronické překyselení organismu:

 • chronická únava
 • alergie
 • ekzémy
 • astma
 • poruchy imunity
 • onkologická onemocnění
 • artróza
 • osteoporóza
 • degenerativní poškození kloubů
 • zácpa
 • průjem
 • gynekologické záněty a výtoky
 • neplodnost
 • chronické bolesti hlavy
 • cukrovka
 • metabolické poruchy
 • nadváha
 • otoky
 • vysoký krevní tlak
 • arterioskleróza
 • křečové žíly
 • kazivost zubů
 • padání vlasů
 • ledvinové a močové kameny
 • vysoká hladina cholesterolu v krvi
 • žlučové kameny

Jak se z tohoto začarovaného kruhu dostat ven? Začněte tím nejjednodušším. Upravte si svůj jídelníček tak, aby obsahoval mírnou většinu potravin, které se v těle štěpí zásaditě, vyvarujte se stresu a užívejte byliny, vitamíny a minerály, které minimalizují škodlivé překyselení těla.

Zvolte si vhodný preparát sami nebo nás kontaktujte. Rádi vám doporučíme byliny a houby právě pro vás: poradna@serafinbyliny.cz

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články