19.3 C
Brno
Sobota, 15 června, 2024
DomůRady a NávodyOstrov Madagaskar: Zajímavosti, dovolená, rady pro cestování v kostce

Ostrov Madagaskar: Zajímavosti, dovolená, rady pro cestování v kostce

Madagaskar je díky své ostrovní povaze unikátním místem. Jako by ani nepatřil na tuto planetu, protože všechno je tady úplně jinak. Díky fauně a flóře se někdy o Madagaskaru mluví jako o samostatném kontinentu a když se zde ocitnete, pochopíte to hned. Madagaskar vás nadchne svou přírodou, zvířaty, lemury, ale také zajímavými místy či rajskými plážemi. Unikátní destinace pro dobrodruhy.

Kdy jít
Madagaskar je celoroční destinací, protože má několik klimatických zón, které se mění podle toho, zda plánujete sever, jih nebo centrální část země. Nejlepším obdobím na návštěvu Madagaskaru je čas mezi dubnem a říjnem, protože zde nepanují horka a právě toto období je nejlepší na pozorování množství zvířat, která na Madagaskaru žijí.

Čtěte také:

Freeride v oblasti Dachstein - Krippenstein

Čtěte také:

Maledivy, vše co potřebuješ vědět o dovolené bez cestovky

Čtěte také:

Nejteplejší a nejchladnější světová místa

Čtěte také:

Nejlepší neobvyklé aktivity v Jižní Africe

Od prosince do března panuje na Madagaskaru tropické léto a to s sebou přináší nejžhavější a zároveň nejvlhčí počasí. Nejvíce deště má ostrov mezi lednem a březnem a občas se v Indickém oceánu na těchto místech může vyskytnout také cyklon. Pokud cestujete v těchto měsících, připravte se na to, že některé cesty či oblasti mohou být komplikované a nesjízdné.

Tím, že je Madagaskar obrovským ostrovem, má i své regionální klima. Jih a jihozápad je sušší, než zbytek země a spadne zde nejméně srážek. Nejvíce srážek a nejvlhčí klima je na východním pobřeží. Centrální část Madagaskaru s městy jako Antananarivo či Antsirabe má během léta místy dokonce chladné klima a teplota může padnout do jednociferných čísel.

Čtěte také:

5 TIPŮ na ozdobený bílý stromek

Čtěte také:

Suchá pokožka kdekoliv na těle může mít snadné řešení

Čtěte také:

Kvalita šicího stroje na prvním místě

Čtěte také:

E-shop, nakupování přes internet – vše, co potřebujete vědět

Čtěte také:

Co způsobuje hnědnutí plodů a opadávání listů ořechu?

Čtěte také:

Prodejce si nejprve prověřte

Vízum nebo jak se na Madagaskar dostat?
Madagaskar má pro občany Slovenska a České Republiky vízovou povinnost. Potřebujete platný cestovní pas a vízum pro Madagaskar. Získat ho je velmi jednoduché, protože si jej pohodlně vybavíte přímo po příletu na mezinárodní letiště v Antananarive.

Vízum na Madagaskar stojí po příletu cca 35 EURO nebo jej zaplatíte v ekvivalentu amerických dolarech. Vybavení přímo na letišti trvá půlhodinu, možná hodinu podle toho, kolik lidí ho bude řešit společně s vámi.

Dnes si umíte vízum na Madagaskar vyřídit i online. Získáte tak elektronické vízum, které vám již přímo na letišti šetří čas a můžete jít rovnou na pasové oddělení pro razítko a vstoupit do země. Vízum si vybavte na tomto webu: https://www.evisamada.gov.mg/en/

Nejprve si musíte udělat konto, poté vypíšete elektronickou žádost, kde budete potřebovat naskenovanou (nebo vyfocenou) stranu z vašeho pasu, letenku, která je dokladem toho, jak opustíte zemi a ve finálním kroku vás systém vyzve k platbě. Po potvrzení vám přijde elektronické vízum do 72 hodin. To si vytiskněte a můžete letět na Madagaskar. Elektronické vízum je single vízum na které umíte strávit na Madagaskaru 90 dní.

Jak na Madagaskar?
Letecky

Nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem, jak se dostat na Madagaskar, je letecká přeprava. Na Madagaskar nelétá mnoho zahraničních společností a tak často nebudete mít velký výběr, čemuž může někdy odpovídat i cena letenek. Ty na Madagaskar bývají jen málokdy za vynikající cenu. Nejdůležitějším mezinárodním letištěm na Madagaskaru je letiště Ivato International Airport ležící cca 16 kilometrů od Antananariva.

Jediným přímé lety, kterými se z Evropy dostanete na Madagaskar jsou lety společností Air France nebo Air Madagascar s odletem z Paříže. Tento let trvá cca 11 hodin.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články