12.7 C
Brno
Sobota, 15 června, 2024
DomůPodnikáníBizarní zvyky národů z celého světa

Bizarní zvyky národů z celého světa

Každý národ a každá země světa má své zvyky, které je činí výjimečnými. A přestože je většina tradic odlišných, každá z nich má své kouzlo. Avšak některé zvyky nejsou až tak běžné a pro ostatní lidi mohou být nepochopitelné. Podívejte se s námi na ty nejbizarnější zvyky zemí po celém světě! Samozřejmě, následující řádky berte hlavně jako zajímavost 🙂
Spojené Království – zdravění osamělých strák
Straky jsou v britské kultuře špatným znamením, které podle staré britské říkanky říká: „Jedna straka znamená smutek, dvě představují štěstí“. A právě proto pokud – v mnoha částech Spojeného Království – uvidíte osamělou straku, smůlu, kterou přináší, můžete zmírnit pozdravem typu: „Dobře ráno, pane Strako, jak se má dnes Vaše manželka?“
Nizozemsko – gratulování celé rodině na někoho narozeniny
V holandské tradici gratulujete příbuzným oslavence narozenin stejně, jako samotnému oslavenci. A tak při narozeninové oslavě všichni sedí v obřím kruhu a popíjejí čas s koláčem.
Polsko – tleskání u přistávajícího letadla
Nikdo přesně neví, proč je tato vlastnost typická pro Poláky. Možná je to jen tím, že tato země je opravdu úžasná.
Rusko – sezení před odjezdem na výlet
Ať už je to rodinná exkurze nebo jen výlet jednotlivce, celá ruská domácnost si před odjezdem na výlet na pár minut sedne, aby tak odvrátila smůlu (je to také dobré tehdy, když si doma často zapomínáte klíče).

USA – poslech počasí předpovídajícího hlodavce

  1. února se lidé z města Punxsatawney v Pensylvánii shromažďují, aby sledovali sviště jménem Phill, který se vynořuje ze své nory. Pokud Phil vidí svůj stín, zima bude trvat dalších šest týdnů. Pokud ne, můžete očekávat časné jaro. Tento „Den sviště“ se datuje až do roku 1886.
    Estonsko – návštěva lesa s Vaší polovičkou v den slunovratu
    Letní slunovrat nebo „jaanipaev“ v estonštině je pro mladé páry důvodem, aby se ztratili v lese a byli sami. Později si večer postaví vatru, přes kterou pak budou skákat.

Čtěte také:

Využijte dovolenou v zimě na lyžování a získáte následující výhody

Čtěte také:

5 věcí, které musíte vidět v Českém Švýcarsku

Čtěte také:

Mystická Česká republika – navštivte místa se silnou energií

Austrálie – slavení narozenin královny státním svátkem v červnu a v září. To by nebylo divné kdyby…
….se královna nenarodila v dubnu. Podobně se slaví iv Kanadě a na Novém Zélandu.
Rakousko – přetahování prsty
V Rakousku je „Fingerhakeln“ neboli soutěžní přetahování prstem vážným sportem, který má velmi přísná pravidla. Prstoví atleti mají za cíl přetáhnout svého soupeře přes stůl za pomoci jednoho prstu. Fingerhakeln se také hraje v německém Bavorsku.
Dánsko – házení skořice do nezadaných lidí
Pokud jste v době dosažení svých 25. narozenin svobodný, můžete očekávat, že Vás přátelé propadnou celodenní skořicovou sprchou. Pokud jste svobodný i ve své třicítce, posypou Vás pepřem.
Francie – kupování legračních klobouků pro Vaše svobodné přátele

  1. listopad je ve Francii den Sv. Kateřiny a všechny svobodné ženy ve věku 25 let (nebo „Catherinettes“) dostanou propracované žluté nebo zelené klobouky, které musí nosit po celý den.
    Finsko – soutěžní přenášení žen
    Přenášení žen je ve Finsku plně podporován sport s konkurenty z celého světa, kteří se každý rok shromažďují ve městě Sonkajarvi na mistrovství přenášení žen. Samotný sport se datuje do 19. století.
- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články